۵ دلیل اهمیت استفاده از تحقیقات بازار

۵ دلیل اهمیت استفاده از تحقیقات بازار

تمامی بازاریابان موافقند که تحقیقات بازار امری مهم است. چرا که چشم انداز رسانه‌ها در وضعیت ثابت قرار دارند و بازاریابان همواره با اولویت‌های کسب و کار و اطلاعات مواجه‌اند، هرچند، بازاریابان تمایل دارند خطوط زمانی را اصلاح کنند، تحقیقات «داخلی» انجام دهند و از نیاز تحقیقات بازاریابی از طریق مشتریان برای سازمان خود چشم پوشی کنند.

در هرحال، تحقیقات بازار برای شما و موفقیت طولانی مدت برند شما ضروری است. تحقیقات بازار برند شما را در حرکت نگه میدارد درحالیکه شرکت‌هایی که تحقیقات بازار را جدی نگرفته‌اند در حال غرق شدن هستند.

تحقیقات بازار به این پنج دلیل زیر، باید به همه‌ای اولویت‌های لیست شما ارجحیت داشته باشد.

۱- تحقیقات بازار، کسب و کار شما را بر مشتریانتان متمرکز می‌کند

همه‌ی ما با سیاست‌های داخلی، برنامه‌های کاری و اولویت‌های داخلی نام تجاری روبرو می‌شویم. با این حال، بهترین توصیه که می‌توانم به بازاریابان و محققان  داشته باشم آن است که همواره بخاطر داشته باشیدکه مشتریان همواره رییس شما هستند (حتی بالاتر از مدیر‌عامل شرکت). شما باید راه‌های ارتباطی با «رییس» خود را از طریق تحقیقات باز کنید. پیوسته در زمینه درک و پیگیری مدوام و یا بیش از حد در زمینه مصرف‌کنندگان و مشتریان خود فعالیت کنید. حتی اگر خودتان از محصولات شرکت خود استفاده می‌کنید، شما مشتری خودتان نیستید؛ بنابرین تمرکز بر مشتریانتان و دیدگاه آنها بسیار مهم است.

۲- شما را متمرکز نگه می‌دارد.

تمام بازاریابان و محققان تحقیقات بازاریابی امروزه کاری بسیار سخت و چند جانبه را انجام می‌دهند. آن‌ها پروژه‌های مختلف را مدیریت می‌کنند، کسب و کارها را به اجرا در می‌آورند و معمولا نقش‌های زیادی را در سازمان خود ایفا می‌نمایند. با این حال هنگامی که به درستی مورد استفاده قرار گیرد، تحقیقات بازاریابی باید به شما بگوید که چه چیزی برای مشتریان شما مهم‌ است و به شما برای اولویت بندی و استفاده حداکثری و موثر از زمانتان کمک می‌کند. این می‌تواند شما را از روند طولانی‌مدت و کوتاه مدت بازاریابی‌تان مطلع کند و به شما کمک کند در یک مسیر طولانی کمتر احساس آشتفتگی و ناتوانی کنید.

۳- تحقیقات بازار به شما کمک می‌کند به سمت پرمنفعت‌ترین موقعیت‌های رشد حرکت کنید.

بازاریابان می‌خواهند که کسب و کارشان رشد کند، اما همیشه برای ما واضح نیست که کدام راه مسیر درست است. تحقیقات بازار به شما کمک می‌کند تا موقعیت‌ها را کمی و کیفی اندازه‌گیری کنید تا بتوانید بیشترین پتانسیل برای کسب و کارتان را اولویت بندی کنید.

۴- شمارا مرتبط و آینده نگر نگه می‌دارد.

همه‌ی ما عبارت «خود را وقف بده یا نابود می‌شوی» را شنیده‌ایم، که این عبارت در مورد کسب و کار و برند ما صادق است. انجام تحقیقات بلند مدت با مصرف‌کنندگان و مشتریان ما را قادر به مطمئن شدن می‌کند که ما همواره در حال تطبیق و ترویج برند خود برای بلند مدت هستیم. زمانی که تمرکز بر ماکزیمم نتایج کوتاه مدت آسان است، تمرکز بیش از حد در کوتاه مدت، طول عمر و ارتباطات برند شما را محدود می‌کند. اگر شما به نگه‌داری مصرف‌کنندگان و محصولات و دسته‌بندی‌ها نپردازید، شخص دیگری می‌پردازد.

۵- توانایی تصمیم‌گیری شما را بهبود می‌بخشد و ریسک را برایتان کاهش می‌دهد.

تحقیقات بازار برای شما اطلاعات بصری مربوط به بازار، محصولات، رقبا، مخاطبان‌تان را به همراه دارد. زمانی که از یک آرشیو تحقیقات جامع استفاده می‌کنید، می‌توانید با اعتماد به نفس و وضوح بیشتر تصمیم‌گیری کنید. با داشتن تحقیقات برای پشتیبانی از تصمیم‌های بازاریابی، شما می‌توانید انتخاب استراتژی‌های برند خود را بهینه سازی کنید و ریسک شکست را به حداقل برسانید.

حال ما ثابت کردیم که چرا تحقیقات بازاریابی باید اولویت اول باشد، اکنون در مورد بهترین روش استفاده آن بحث کنیم. پس از همه این‌ها، نتایج یک مطالعه تحقیقاتی، تنها به اندازه توانایی آن در دستیابی به اهداف کلیدی خوب است.

بهترین روش برای استفاده تحقیقات بازاریابی

موارد استفاده تحقیقات بازاریابی گسترده است. با این حال، در «بینش تحقیقاتی» دریافتیم که اکثر تحقیقات بازاریابی که با آن‌ها روبرو شدیم به دنبال این ۵ هدف حیاتی بازاریابی هستند.

۱- بهینه سازی استراژی برند و تثبیت موقعیت

هدف هر بازاریابی آن است که خودشان بطور منحصر به فرد در بازار از دیگر رقبا پیشی بگیرند. تحقیقات بازاریابی کمی (مبتنی بر اعداد) و کیفی (مبتنی بر مکالمه) برای تشخیص آنکه برند شما نسبت به رقبا در چه سطحی است، چه معیارهایی را باید در طول زمان مورد بررسی قرار دهید و چه منفعت‌های برندی برای بازار هدف شما اهمیت دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۲- شناسایی یا درک بهتر از بازار هدف

تحقیقات بازار بهترین روش برای پیدا کردن بازار یا هدف جمعی برای محصول یا سرویس است. با متمرکز کردن تلاش‌هایتان رو بازار مناسب، شما می‌توانید سریع‌تر به نتیجه می‌رسید، بازده افزایش داده می‌شود و عملکرد کلی بهتری برای کمپین‌های بازاریابی خود خواهید داشت. به علاوه، اگر هدف شما در حال حاضر مشخص است، شما می‌توانید از تحقیقات بازاریابی برای درک بهتر مصرف کنندگان هدف خود و کشف رفتارهای بحرانی و گرایش‌هایی که شما را از تصمیمات خرید آن‌ها مطلع می‌کند، استفاده کنید.

۳- ارتقا پیام‌رسانی و ارتباطات

بازاریابان اغلب خود را در حال صحبت کردن برای مصرف‌کنندگان می‌یابند، و نه در حال صحب کردن با آن‌ها برای تشخیص آنکه چطور مناسب زندگی آنها باشیم. پیام ما چه از طریق تبلیغات، بسته‌های طراحی و وبسایت باید برای شنونده طنین انداز شود. تحقیقات بازاریابی یک روش عالی برای تست مفاهیم و پیغام کلیدی است برای تشخیص آنکه کدام‌یک به مشتری هدف مربوط است.

۴- نوآوری همراه با تاثیر

نوآوری کلید رشد هر برند است. با این وجود، انجام تحقیقات بازاریابی به شما توانایی می‌دهد که تلاش‌های نوآورانه را بر بالاترین سطح رشد موقعیت‌ها برای برند خود متمرکز کنید، محصول یا سرویسی را با بیشترین مزایا و قابلیت‌ها  همراه با مفاهیم ایده‌هایی که شما را به سمت نیازها، خواسته‌ها و علاقمندی‌های مصرف کنندگان هدایت می‌کند، طراحی کنید.

۵- تشخیص دسته‌بندی و رقبا

چه یک کسب و کار کوچک دارید یا یک شرکت چند ملیتی، درک رقبا و دسته‌تان بخش سختی از غلبه بر بازار است. تحقیقات بازار می‌تواند به شناسایی کلیدی محصولات رقبا، حدمات، استراتژی‌های بازاریابی و مخاطبان هدف کمک کند.

»»بیشتر بخوانید: کسب و کارها چگونه از تحقیقات بازار استفاده می کنند؟

استفاده از این اطلاعات در کنار کمپین خودتان می‌تواند به برتری بر رقبا در بازار و ارزش دادن به شرکت یا برند شما کمک کند. به علاوه، نظارت منظم بر دسته‌بندی و پتانسیل تغییرات عمده صنعت می‌تواند شما را در بازی جلوتر از رقبا قرار دهد و برند شما را برای وقف دادن آماده و نوآوری ایجاد کند.

در بازار مدرن جهانی، تحقیقات بازاریابی تنها کمک کننده نیست؛ بلکه برای موفقیت حیاتی است. آن را در بالای فهرست بازاریابی خود قرار دهید و فراموش نکنید اهداف تحقیقاتی خود را مشخص کنید تا بهترین نتایج را برای کسب و کار خود بدست آورید.

منبع

Share

مسئول روابط عمومی بپرسیم

نظرات

  1. […] بحرانی سریعی را برای دریافت بازخورد مصرف کنندگان و تحقیقات بازار انجام دهند (قبل از آن که رقبای شما این کار را انجام […]

  2. […] آن باید طی شود یک مسئله دیگر. در مقاله‌های پیشین به اهمیت تحقیقات بازار، کاربرد تحقیقات بازار و نحوه استفاده از آن […]

  3. […] یک سرویس جدید و یا بازگشایی یک مکان جدید هستید، تحقیقات بازار به منظور شناخت بهتر مشتریان و به طور کلی بازار برای […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *