مسئولیت های اجتماعی و منافع جمعی در بپرسیم

مسئولیت های اجتماعی و منافع جمعی در بپرسیم

هر سازمانی در ابتدای فعالیت خود هدفی را تعریف می کند. معمولا این اهداف بر مبنای انتفاع سازمانی و کسب سود تنظیم می شود و تمامی سیاست های سازمان در جهت نیل به آن هدف تنظیم خواهد شد. اما دستی دیگر در هر کشوری بر اساس بازوی قدرتی (قانون، عرف، فشار رسانه ها، نیروهای مردمی و…) خاص تعریف می شود که همیشه به دنبال ایجاد مسئولیت های اجتماعی برای سازمان هاست. اینکه یک سازمان در قبال کسب سود از وجود اماکن فعالیت اقتصادی در جوامع، چه مسئولیت های اجتماعی ای خواهد داشت؛ مسئله مهمی است که موضوع این مطلب بپرسیم است.

با ظهور تکنولوژی های نو و شرکت های فراتکنولوژی و از سویی افزایش دانش و دسترسی به اطلاعات مردم در جوامع گوناگون، روز به روز بر اهمیت مسئولیت های اجتماعی شرکت ها افزوده می شود. به طوری که شرکت‌های بزرگ صنعتی، که در گذشته تاسیس شده اند مجبورند خود را با این فضای جدید هماهنگ کنند و شرکت های نوپا نیز قالبا از ابتدا بر اساس یک نیاز اجتماعی، کسب و کار خود را شکل می دهند. در این زمینه مطالعه مفاهیم توسعه پایدار و مسئولیت شرکت ها در برابر جامعه را پیشنهاد می کنم. اگرچه ذکر این نکته ضروری است که این دو مفهوم در بر گیرنده حوزه های کلان تر و تفصیلی تری از آنچه در این مطلب به آن اشاره شد هستند. اما منظور کلی نگارنده اولویت یافتن رفع نیازی از جامعه بدون آسیب به آن، محیط زیست، نسل های آینده و…، در مقایسه با کسب سود، در کشف ایده های فراتکنولوژی و آینده نگر و اخلاقی است.

نقش بپرسیم در جامعه

وقتی خاطرات روزهای اول شکل گیری ایده بپرسیم را مرور می کنم، خوشحالم که ایده این کسب و کار بر مبنای رفع نیازی از جامعه شکل گرفت و حدود و قصور سودمندی مالی آن، پس از اطمینان از سودمندی اجتماعی اش، دغدغه تیم بود. اگرچه کتمان نمی کنیم که اگر سودمندی مالی برای پروژه قابل تصور نبود، قطعا در اجرای آن به مشکل برمی خوردیم.

ما در بپرسیم چنین تصور می کنیم که پرسشگری، نخستین گام در نیل به دانایی است و دانایی سودمندترین هدیه به انسان هاست. تلاش ما در بپرسیم کسب این سودمندی و انتشار آن در جامعه است. ما می کوشیم فرایندی جذاب، سودمند، کاربردی و اخلاقی را در پرسشگری رعایت کنیم و از همراهی با کاربرانمان تجربه ای اثربخش ارائه دهیم.

یکی از اهداف ما کمک به رشد و تعالی جامعه برای پدیدار کردن بستری برای نمایش و بروز رفتار و افکار جمعی است تا همه بتوانند در زمینه های مختلف بر مبنایی درست تفکر، رفتار و تصمیم گیری داشته باشند.

با نوشتن این سطور ناخودآگاه به یاد مسئله رفراندوم کشور بریتانیا برای جدایی از اتحادیه اروپا و عکس العمل مردم پس از اعلام نتایج و قطعی شدن جدایی بریتانیا از این اتحادیه افتادم. مردمی که پس از رای دادن و اعلام نتایج، تازه به دنبال جستجوی مفهوم اتحادیه اروپا در گوگل افتاده اند!

به هر روی ما در بپرسیم افراد جامعه را در موضوعات مختلف از برآیند نظرات افراد جامعه مطلع می کنیم؛ نظر همه را جویا می شویم؛ بر مبنای پاسخ های ارائه شده، داده‌های خام را تحلیل و اثربخش می کنیم؛ نظر شما را به کسب و کارها منتقل می کنیم؛ کسب و کارها را با علایق و نظرات شما منطبق می کنیم؛ و در نهایت باعث بهبود ارتباط کسب و کارها و مشتریان شده و از این رضایت دو طرفه چرخه تولیدی را به حرکت در می‌آوریم که سرعت و دقت بیشتری دارد و ثمره آن و هزینه و آسیب کمتر خواهد بود.

همینطور ما می کوشیم با حذف مصرف کاغذ در پرسشنامه ها و کاهش مصرف انرژی، حمل و نقل و صرف وقت و… در مقایسه با نمونه‌های سنتی، در بهبود محیط زیست خود نقش مثبتی داشته باشیم.

شما هم اگر درختان سبز و آسمان آبی را دوست دارید؛ با بپرسیم همراه شوید.

Share

مشاور کسب و کار بپرسیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *