چرا باید بپرسیم؟

چرا باید بپرسیم ؟

به شخصه برای من مراحل شکل گیری یک ایده از به یادماندنی ترین و جذاب ترین مراحل اجرایی آن است. اینکه شکل گیری ایده را نیز در زمره مراحل اجرایی قرار می دهم به این علت است که تصور می کنم هیچ وقت ایده اولیه توان موفق شدن را نخواهد داشت مگر اینکه در مسیر اجرا تراش خورده و اصلاح شود. روزهای آغازین همراهی با تیم بپرسیم آنچه ذهن من را بیش از هر چیز به خود مشغول می داشت این بود که چرا باید بپرسیم! البته جواب های ساده ای نیز همیشه در مشت ما هست. از جمله اینکه تا نپرسیم نخواهیم دانست و پرسش سرآغاز مسیر دانایی است.

اما همانطور که بپرسیم، قدم به قدم دوران کودکی خود را سپری می کند، پاسخ های ما نیز به این سوال جدی تر می شود. در این مطلب قصد دارم کمی عمیق تر نگاه گروه بپرسیم را در پاسخگویی به این سوال در حوزه بنگاه های اقتصادی مطرح کنم.

چرا باید بپرسیم؟

انسان از اولین روز زندگی در زمین با مسئله کمبود منابع مواجه بوده است. او همیشه می کوشد از کمترین منابع بیشترین برداشت را داشته باشد. و همین داستان شکل دهنده دنیای اقتصاد و به تبع آن بازاریابی در دنیای امروز بوده است. اگر تا دهه های گذشته مبنای بازار بر تولید با کیفیت بود؛ امروز بازاریابان علاوه بر کیفیت مجبورند تمرکزی دوچندان بر تمایلات مشتری داشته باشند. در گذشته مشتری معمولا حق انتخاب های محدودی داشت؛ اما امروز مشتری در میان انبوهی از حق انتخاب ها سردرگم است. و در مقابل این جریان بنگاه های اقتصادی نیز در شناخت نیاز مشتریان سردرگمی خاص خود را دارند.

برای تصمیمی گیری های درست در سطوح مختلف مدیریتی، بنگاه های اقتصادی نیاز به اطلاعات درست و به موقع دارند. اطلاع درستی که دیر به دست آید و یا اطلاعات غلطی که زودتر از موعد در اختیار قرار گیرند، کمک کننده نیست. بنگاه های اقتصادی نیاز به اطلاعات درست و به موقع دارند و داستان پر کردن پرسشنامه ها و افکار سنجی و تحقیقات بازار از همین نقطه شروع شده است. در واقع تمامی این موارد نمایان گر تلاش بنگاه های اقتصادی مبنی بر شناخت مشتری و بازار هدف و در نهایت غنی کردن سود بنگاه بوده است.

اما تمامی این ماجرا در عصر اطلاعات، عصری که در آن اطلاعات ارزشمندترین دارایی هر بنگاه است، نیازمند توچه و نگاهی دوچندان و جدی تر است.

بپرسیم برای بنگاه های اقتصادی چه می کند؟

بپرسیم فرزند زمانه‌ای است که علاوه بر کمبود منابع، رقابت، سرعت (و به تبع آن کمبود زمان) و پیچیدگی نیز بر ویژگی های بازار افزوده شده است. دیگر ابزار های سنتی افکار سنجی و تحقیقات بازار دقیق و جوابگو نیست. هزینه زیاد، زمانبر بودن و کاهش روایی و پایایی به علت عدم تمایل افراد به شرکت در انواع پرسشنامه ها یا اطلاعات ناصحیح، همگی دست به دست هم داده اند که، در این حوزه نیز ابزارهایی تازه و کاراتر ایجاد شود.

بپرسیم با در نظر گرفتن این هدف، دست به ایجاد سرویس خود زده است. ما مدعی هستیم ابزاری سریع تر، دقیق تر، روانتر، پایاتر و ارزان تر، در جهت یافتن پاسخ سوال های سازمان ها و بنگاه های اقتصادی ساخته ایم.

ما می توانیم به کمک جامعه آماری بزرگ خود در زمانی کوتاه به طیف وسیعی از سوالات در زمینه های مختلف پاسخ گفته و ارزیابی دقیقی از وضعیت موجود در هر زمینه خاص ارائه کنیم. این اطلاعات خام پردازش توسط متخصصان خبره تیم ما پردازش شده و عملیات داده کاوی بر روی آنها انجام می شود تا بتواند کسب و کارها را به هدف نهایی خود نزدیک تر کنند.

بپرسیم می تواند پاسخی اطمینان بخش برای توسعه محصولات، تغییر آن ها، میزان محبوبیت یک ایده، ارزشیابی برند و… باشد. ما می توانیم به سوالات بنگاه های اقتصادی در زمینه رفتار مشتریان، علایق و روند های آن پاسخ های دقیق و سریع دهیم. و گمان می کنیم می توانیم با این مزیت، علاوه بر کاهش هزینه های تحقیقات بازار برای بنگاه های اقتصادی، ریسک های تولید محصول، اجرای ایده و تغییرات و… را تا حد ممکن برای آنها کاهش دهیم.

شما چطور فکر می کنید؟ کاربردهای دیگر بپرسیم از نظر شما چیست؟

Share

مشاور کسب و کار بپرسیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *