۱-۲-۳ شروع

بپرسیم

شاید تا کنون با سایتی نظیر بپرسیم آشنا نبودید یا تاکنون کسی نظر شما را در مورد محصولاتی که استفاده می‌کنید، اتفاقاتی که پیرامون شما به وقوع می‌پیوندد و یا سلیقه و رفتارها همه و همه از مواردی خواهند بود که ما دوس داریم نظر شما را در ارتباط با آنها بدانیم.

همه ما اهمیت اطلاعات و فکر عمومی را می‌دانیم، در کشورهای پیشرفته این اطلاعات به بهترین نحو ممکن بدست آمده و داده کاوی می‌شوند تا مورد استفاده قرار بگیرند. اما در کشور ما تا کنون به این مسئله توجهی نشده. برای مثال یکی از موارد جالب برای داده کاوی کارت هوشمند سوخت است که با آن می‌توان به اطلاعاتی نظیر زیر دست پیدا کرد:

  • مصرف خورودها به تفکیک مدل
  • مصرف جایگاه‌ها و حوزه جغرافیایی جایگاه‌ها
  • میزان استفاده از بنزین در شهرها

با یک مثال ساده می‌توان اهمیت این اطلاعات را پی برد، بپرسیم ایجاد شد تا این سوالات را از شما بپرسد و آن را تحلیل و بررسی کند.

ایده بپرسیم در سال ۹۳ شکل گرفت و پس از چندین ماه مطالعه جمعی و تحقیقات از وضعیت داخل کشور، ماهیت آن اینگونه بنا شد که در حال حاضر می‌بینید و هدف آن است که بتواند نقش بسزایی در بهبود کیفیت زندگی مردم داشته باشد، هرچند که این بهبود نیازمند کمک و همیاری هموطنان خوب کشورمان است.

در واقع این پروژه حاصل مطالعات، بررسی و تلاش های چندین ماهه ایست که به شکل پیوسته و گروهی توسط دیجیتال تیم درباره انجام و نحوه اجرایی کردن این ایده در ایران، و کاربردی کردن آن برای کاربران ایرانی به انجام رسیده است.

در حال حاضر امکان پاسخگویی و عضویت از طریق وبسایت و اپلیکیشن اندرویدی امکان پذیر است و به زودی نسخه iOS را در طی سه ماه آتی منتشر خواهیم کرد. همچنین در حال حاضر دو بسته سوال برای شروع به کار پروژه در نظر گرفته شده که رفته رفته به این سوالات می‌افزاییم.

ما نتایج بررسی‌های خود را هنگامی که به حد مناسبی برای بررسی رسید، به صورت عمومی از طریق همین وبلاگ منتشر خواهیم کرد تا کاربران و دیگر افراد جامعه را آگاه کنیم.

بپرسیم را به دوستان و آشنایان خودتان معرفی کنید تا با ثبت‌نام آنها علاوه بر کسب امتیاز بیشتر برای خود، به گسترش جامعه ما کمک شود تا از نظرات دیگران هم باخبر شویم.

ما همیشه منتظر بازخوردهای شما هستیم٬ نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را به info[@]beporsim.com ارسال کنید.

Share

موسس و مدیر بپرسیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *