چگونه انیمیشن بپرسیم را ساختیم؟

چگونه انیمیشن بپرسیم را ساختیم؟

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید انیمیشن موشن‌گرافیک معرفی سایت بپرسیم چگونه ساخته شده؟ این موشن‌گرافیک طی چندین مرحله توسط Olo animation تولید شده است. در ادامه گزارشی کوتاه از مراحل ساخت این موشن‌گرافیک را می توانید بخوانید، اما قبل از آن اگر هنوز این ویدئو را ندیدید بهتر استاول آن را تماشا کنید.

برای ساخت این موشن‌گرافیک نخست دیالوگ آن نوشته شد. دیالوگی که نیاز داشتیم، باید هم کوتاه و هم کامل باشد که تمامی امکانات سایت را به طرز شفافی توضیح بدهد. از طرفی کوتاهی دیالوگ باعث می‌شود، مدت زمان انیمیشن کم شود و بیننده با دیدنش خسته نشود. پس از نوشتن دیالوگ و ویرایشش طی چندیدن مرحله و مشورت با تمام اعضای تیم بپرسیم، بلاخره دیالوگ نهایی آماده شد.

1

در مرحله‌ی بعد نیاز بود تا نریشن دیالوگ ضبط و سپس انیمیشن روی صدا ساخته شود. سامان جعفری گوینده‌ای بود که برای خوندنش انتخاب شد. پس از اینکه نریشن ضبط شد، وارد مرحله‌ی بعد شدیم.

در مرحله‌ی بعد نیاز به استوری‌بورد داشتیم، استوری‌بورد در اصل مجموعه‌ای از طرح‌های ساده است که روند انیمیشن رو نمایش می‌دهد. با استوری بورد می‌توان فهمید در هر زمان از انیمیشن چه چیزی قرار است نمایش داده شود و مدت زمان ویدئو و سکانس‌ها چقدر خواهد بود. استوری‌بورد بپرسیم در ۱۵ طرحکشیده شد و روند انیمیشن داخلش مشخص گردید.

در مرحله‌ی بعد نوبت به طراحی فضاها و اجزای انیمیشن رسید. با توجه به استوری‌بورد، نیاز بود تا تمامی فضاها، کارکترها و اجزای آن طراحی و ایجاد شود. شاید جالب باشه که بدانید تمامی طراحی‌های این انیمیشن توسط نرم افزار متن‌باز Inkscape انجام شده، این نرم افزار متن‌باز تا به امروز قدرت خوبی در طراحی‌های برداری از خودش نشون داده و می‌تواند جایگزین خوبی برای بسیاری از نرم افزارهای پولی این سبک از طراحی ها باشد.

2

پس از طراحی نوبت به انیمیت این انیمیشن رسید. در مرحله‌ی انیمیت، ابتدا تمامی کارکترها و اجزای متحرک اسکلت گذاری شدند، سپس طبق استوری‌بورد مرحله به مرحله متحرک سازی و انیمیت گردیدند.

در مرحله‌ی بعد انیمیشن رندر شد و بعد از رندر، آماده‌ی باندسازی و صداگذاری بود. موسیقی‌ای که برای این انیمیشن انتخاب شد، موزیک The Happiest Day Ever از Adi Goldstein که دارای کپی رایت سایت audiosocket است به ما این اجازه را می دهد تا بتوانیم آن را بر روی ویدیئوهای رایگان قرار بدهیم.

باندسازی و میکس صداهای این انیمیشن توسط آرش افشاری انجام شد و میکس نهایی و اصلاحات نریشن توسط سامان جعفری صورت گرفت.

پس از آماده شدن خروجی نهایی میکس صدا، انیمیشن در مرحله‌ی تدوین قرار گرفت و یک سری اصلاحات رنگی و افکت به انیمیشن اضافه شد. Olo animation در مرحله‌ی تدوین وقت زیادی بر روی برخی جزییات گذاشت و خروجی نهایی از لحاظ رنگبندی و فعال بود انیمیش بسیار پویاست.

اگر دوست دارید این انیمیشن را با کیفیت ۱۰۸۰P در آپارات یا یوتوب می‌توانید ببینید.

Share

موسس و مدیر بپرسیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *