تفاوت بین تحقیقات اولیه و ثانویه

تفاوت بین تحقیقات اولیه و ثانویه

اگر شما در حال شروع یک کسب و کار تازه، راه‌اندازی یک سرویس جدید و یا بازگشایی یک مکان جدید هستید، تحقیقات بازار به منظور شناخت بهتر مشتریان و به طور کلی بازار برای موفقیت شما ضروری است. تحقیقات بازار در دو شکل کلی دسته بندی می شوند: «تحقیقات اولیه» و «تحقیقات ثانویه».

پیش‌تر این دو نوع روشی تحقیقاتی را به طور کامل توضیح دادیم، و در ادامه مطلب به این می پردازیم که تحقیقات اولیه و ثانویه چه تفاوتی باهم دارند؟

تحقیقات اولیه چیست؟

تحقیقات اولیه برای مواجهه شما با نیازهای منحصر بفرد و خاصتان طراحی شده است. تحقیقات یا به وسیله خودتان انجام می‌شود یا شرکت تحقیقاتی که شما برای پروژه استخدام نموده‌اید. تحقیقات می‌تواند شامل گروه‌های متمرکز، نظرسنجی، مصاحبه‌ها و مشاهدات باشد.

برخلاف انواع دیگر تحقیق که در آن کارهای دیگران را در کسب و کار خود به کار می‌برید،تحقیقات اولیه به دنبال پاسخ سوالاتی است که فقط به کسب و کار شما مربوط است. به عنوان مثال، اگر شما قصد دارید یک وبسایت جدید را راه اندازی کنید و بازخورد درباره طراحی و کارایی آن را می‌خواهید، شرکت تحقیقاتی شما آن را با گروه‌های مشخصی برای اندازه‌گیری واکنش‌ آن‌ها به اشتراک می‌گذارد.

تحقیقات اولیه به شما نتایج بخصوص‌تری می‌دهند. معمولا شرکت تحقیقاتی از مدل‌های آماری استفاده می‌کند که با استفاده از گروهی که نمایندگان جامعه هدف شما هستند به آمار مربوط به نیازهای کسب و کارتان برسند.

تحقیقات اولیه دو نوع اساسی را ارائه می‌دهد:

۱- اکتشافی

در تحقیقات اکتشافی یک نتیجه خاص یا واقعیت هدف نیست، بیشتر تحقیقاتی با پایان باز است. به شما کمک مشکلات را شناسایی کنید و معمولا شامل مصاحبه یا گروه‌های متمرکز همراه با داده‌های ورودی وسیع شرکت‌کنندگان است. به طور مثال، اگر متوجه شدید وبسایت شما هیچ فروشی نداشته است و دلیل آن را نمی‌دانید، با یک گروه متمرکز (Focus group) مصاحبه می‌کنید تا متوجه شوید مشکل چیست. آنها ممکن است بگویند کار سختی بوده یا مشکل حمل و نقل داشته ‌آند. بدون یک مصاحبه با پایان باز شما بازخوردهای ارزشمند دریافت نخواهید کرد.

۲- ویژه

تحقیقات ویژه در حوزه خود بسیار هدفمند است. این نوع تحقیقات برای حل مشکلاتی که بوسیله تحقیقات اکتشفافی کشف شده‌اند استفاده می‌شود. معمولا از طریق مصاحبه انجام می‌شود، تحقیقات اولیه ویژه معمولا از طریق مصاحبه انجام می‌شود و بسیار دقیق است. در مثال مربوط به وبسایت‌تان، زمانیکه تحقیقات اکتشافی دلیل مسئله را مشکلات مربوط به ناوبری شناسایی کرد، از تحقیقات ویژه برای تست طرح جدید استفاده کتید.

مشکل عمده در تحقیقات اولیه، هزینه است. انجام یک تحقیقات بوسیله شما، یا استخدام یک شرکت تحقیقاتی، می‌تواند هزاران دلار هزینه داشته باشد که این باعث غیرممکن شدن تحقیقات برای صاحبان کسب و کارهای کوچک می‌شود. هرچند که با پیدایش و گسترش تحقیقات بازار و نظرسنجی های آنلاین عملا هزینه این نوع تحقیقات اولیه بیش از ۵۰٪ کاهش یافته است.

تحقیقات بازار ثانویه چیست؟

تحقیقات بازار ثانویه زمانی است که شما مطالعات کامل شده گذشته را برای وضعیت فعلی خود بکار ببرید. پیدا کردن تحقیقات در اینترنت و مجلات آسان و معمولا رایگان یا کم‌هزینه است. مشکل این تحقیقات برای کسب و کارها آن است که نتایج مخصوص کسب و کار شما نیستند و شما از تمامی متغییرهایی که درگیر موضوع هستند مطلع نخواهید شد. نتایج ممکن است وسیع‌تر از موقعیت کسب و کار شما باشد و کسب اطلاعات برای تصمیم‌گیری کسب و کارتان را دشوارتر کند.

چه نوع تحقیقاتی را باید استفاده کنم؟

برای بسیاری از صاحبان کسب و کار، بهترین روش شروع انجام تحقیقات ثانویه است. با نگاهی به بخشی از اطلاعات، نظرسنجی‌های عمومی و دیگر اطلاعات موجود، شما می‌توانید به شناسایی مخاطبان و بازار خود کمک کنید. هنگامی که جامعه هدف خود را کاهش دهید می‌توانید مدل کم هزینه‌ تحقیقات ثانویه را انجام دهید، مانند ارسال نظرسنجی و پرسشنامه. تحقیقات ثانویه به شما اساس و بنیاد ساختن را می‌دهد، درحالیکه تحقیقات اولیه به شما کمک می‌کند تا نیازهای خاص را شناسایی کنید.

منبع

Share

مسئول روابط عمومی بپرسیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *