موبایل ها به آینده تحقیقات بازار شکل می‌دهند

تحقیقات بازار موبایلی

برای برنده بودن در قلب و ذهن ۲ میلیارد کاربر زیرک موبایل و تبلت، مدیران ارشد بازاریابی باید عملیات بحرانی سریعی را برای دریافت بازخورد مصرف کنندگان و تحقیقات بازار انجام دهند (قبل از آن که رقبای شما این کار را انجام دهند).

در این عصر داده‌های عظیم و سرعت بالای تصمیم گیری، می‌بایست مصرف کننده را انتخاب و جمع‌آوری کرد و در هر زمان به سرعت اطلاعات و بینش و نظریات آن‌ها را آنالیز نمود. جمع کردن مستقیم نظرات مشتریان و یا بازخوردهای گروهی خسته کننده و زمان بر بود. اما با وجود دسترسی آسان به اطلاعات لحظه‌ای، این تاکتیک‌ها منسوخ شده و بر تصمیم‌گیری مواقع بحرانی کسب و کارتان تاثیر منفی می‌گذارد.

کاربران بیش از هر دستگاه دیگری با موبایل خود از اینترنت استفاده می‌کنند، این نشان می‌دهد که موبایل راه رسیدن به آن‌هاست.

نظرسنجی‌های درون موبایلی، جمع‌آوری نظرات مصرف کنندگان را آسان می‌کند، کاری که در گذشته ماه‌ها به طول می‌انجامید. بازاریابان به دنبال کشف تمایلات کاربران برای اندازه‌گیری پتانسیل موفقیت یک ابتکار تازه هستند، حال یک راه مناسب برای جمع‌آوری این اطلاعات ارزشمند دارند.

ارتباط با کاربران موبایل

کمپانی‌های میلیاردها هزینه برای تحقیقات بازار می‌کنند تا به ذهن مصرف‌کنندگان نفوذ کنند و راه افزایش فروش را کشف کنند.

در حدود ده درصد از ۱۸/۹ میلیارد دلار از هزینه جهانی، تنها به نظرسنجی‌های آنلاین در ایالات آمریکا تخصیص داده می‌شود، چیزی در حدود ۲ میلیارد دلار.

با قرار دادن مقدار پول زیادی در ریسک، نظرسنجی‌های درون موبایلی می‌توانند نقاط زحمت مدیران بازاریابی را کاهش می‌دهد در زمانی که برای تحت تاثیر قرار دادن کاربران در ثانیه‌های بسیار کوتاه با مطالبی کاملا مرتبط به کار می‌آیند.

گوشی‌های موبایل معنی اصلی ارتباطات برای تقریبا هر ۶ نفر از ۱۰ نفر آمریکایی است. بر اساس یک گزارش صنعتی، اتصال به اینترنت باعث پاسخگویی در حدود ۷۴ درصد از پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی‌های درون موبایلی می‌شود. دریافتن دلیل آن سخت نیست: دستگاه‌های موبایل، دید ایجاد می‌کنند.

هنگامی که یک شو محبوب تلویزیونی – به صورت یک تبلیغ دوستانه – مانند «The Walking Dead» موفقیت ۱۳ میلیون بازدید کننده را دارد، یک اپلیکیشن موبایلی مانند «Shazam» دارای ۱۸/۳ میلیون استفاده کننده به صورت روزانه است. و همچنین ماهانه ۱۰۰ میلیون کاربر مهمان ماهانه که تمام سال به برنامه سر می‌زنند، به جای آنکه تنها فصلی به سراغ آن بیایند.

آنچه واضح است، با به دست آوردن کاربران از طریق دستگاه‌های موبایل، مدیران بازاریابی می‌توانند بینش‌های صادقانه‌ای بدون مختل کردن زندگی روزانه بدست بیاورند.

زمانی که کسی، نوتیفیکیشن برای یک نظرسنجی درون موبایلی را دریافت می‌کند و انگیزه برای شرکت در آن را دارد، می‌تواند در زمان مورد نظر خود بازخورد را ارائه دهد حتی اگر زمانی نوتیفیکشین را دریافت کند که در حال رفت و آمد باشد. این به مارک‌ها اجازه می‌دهد زودتر به محوریت برسند و خدمات خود به مصرف کنندگان را بهتر ارائه کنند خصوصا به افرادی که سریعا در چارت‌ها قرار نمی‌گیرند.

نظرسنجی موبایلی

آینده بینش کاربران

با وجود داده‌های بسیار زیاد موجود، چالش واقعی در آنالیز و جمع‌آوری داده‌های درست در زمان‌های مناسب نهفته شده است. کمپانی‌های موفق خود را با نیازهای مشتریان با استفاده از مقایسه کردن بینش نسبت به داده‌های کوچک و اعمال سریع این داده‌ها برای جمعیت‌های بزرگ، تنظیم می‌کنند.

تصور کنید صبح در حال اجرای یک بسته نظرسنجی ۵ سوالی درون موبایلی در یک کمپین تبلیغاتی هستید، و سپس از آن داده‌ها بعداز ظهر برای رساندن یک ترکیب مناسب از تصاویر و ویدیو‌ها و کپی آن‌ها به گروه بزرگتری از مخاطبان مشابه استفاده می‌کنید. این نوع از استفاده‌های شخصی حتمی‌ست. و این تازه شروع کار است، مانند سال ۲۰۱۶ که به عنوان سال پوشیدنی‌های، واقعیت مجازی و اینترنت اشیا نام گرفت.

پوشیدنی‌هایی همچون «Fitbit» و «Samsung Gear»، که برای جمع‌آوری داده و رساندن نوتیفیکیشن‌ها طراحی شدند، ابعاد جدیدی از ارتباط با مشتری را به کمپانی‌ها ارائه دادند. علاوه بر این بیش از نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی CMO.com برند‌هایی را تهیه می‌کنند که از طریق وسایل پوشیدنی بینش به زندگی آنان بیاورند.

با استفاده از حسگرها و دیگر ویژگی‌های متصل شده به دستگاه‌ها، کمپانی‌های می‌توانند به صورت یکپارچه بر داده‌های مورد استفاده کاربران بدون ایجاد زحمت برای آنان نظارت داشته باشند.

به طور مثال مشتریان «Progressive Insurance» (یک کمپانی بزرگ بیمه ماشین در آمریکا)، که از «Snapshot» استفاده کرده تا به سیستم عیب‌یاب خودرو متصل شده و داده‌های مربوط به رانندگی را جمع‌آوری کند، تا بتوانند براین اساس بصورت خودکار حق بیمه حود را تنظیم کند.

معیار جدید

تشکیلات‌های وبی در حال بر روی رساندن محتوا برروی صفحات کوچکتر متمرکز شده، و در یکی دوسال آینده بر اینترنت اشیا برروی تعداد بیشماری کامپیوتر شخصی، گوشی‌های هوشمند و لپتاپ‌ها مورد استفاده خواهد بود. این بدان معناست که ماشین‌ها، یخچال‌ها و حتی ماشین‌های ظرفشویی تنها گزارشی از استفاده مصرف کنندگان نمی‌دهند، بلکه کمک می‌کنند به کشف احساسات و عواطف درونی آن‌ها. این چنین داده‌هایی برای برندهایی که به دنبال ارائه محصولات و خدماتی هستند که مصرف‌کنندگان آن را می‌خواهند، مانند طلا با ارزش است (دقیقا در زمان و مکانی که آن‌ها نیاز دارند.)

علاوه بر آنکه مهم است تا یک درک عمیق از مصرف‌کنندگان ایجاد کنیم، امری ضروری‌ست که این اطلاعات را در طول زمان و به طور مکرر بدست بیاوریم. نظرسنجی‌های درون موبایلی، اولین قدم به سوی انتقال به این معیار جدید هستند.

باوجود پیوستن همه چیز از جمله لباس و وسایل به اینترنت اشیا، و با استفاده از دوربین و حسگرهای برروی بسیاری از دستگاه‌ها، تجزیه و تحلیل از طریق گوشی موبایل آینده‌ی بازاریابی است.

منبع

Share

مسئول روابط عمومی بپرسیم

نظرات

  1. […] […]

  2. […] های آنلاین مبتنی بر وبسایت یا موبایل، راه خوبی برای دستیابی و تعامل با مخاطبان هدف شماست. که […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *