۱۰ مزیت نظرسنجی های آنلاین

مزیت‌های نظرسنجی آنلاین
توسط

نظرسنجی های آنلاین مبتنی بر وبسایت یا موبایل، راه خوبی برای دستیابی و تعامل با مخاطبان هدف شماست. که با استفاده از آن می‌توانید:

  • سرعت پاسخ‌دهی را با رسیدن به مخطابان هدف افزایش دهید.
  • تحقیقات بازار را با کاهش هزینه‌های معمول انجام دهید.
  • نتایج را، برای تجزیه‌وتحلیل سریع و آسان، بلادرنگ دریافت کنید.

برای دیدن ۱۰ مزیت استفاده از نظرسنجی‌های آنلاین ادامه مطلب را مشاهده کنید.

۱- سریع‌تر

زمان مورد نیاز برای انجام یک نظرسنجی آنلاین به طور متوسط دو سوم کوتاه‌تر از روش‌های سنتی است. از آنجا که داده‌ها به صورت خودکار جمع‌آوری می‏شوند نیازی به صبر کردن برای دریافت پاسخ‌نامه‌های کاغذی و دیدن نتایج ندارید. کارشناسان بازاریابی آنلاین می‌گویند در این روش بیش از نیمی از پاسخ‌ها در سه روز اول پروژه دریافت می‎شود.

۲- ارزان‌تر

نظرسنجی‌های آنلاین هزینه‌ تحقیقات شما را کاهش می‎دهد. علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌توانید در زمان و منابعی که صرف وارد کردن اطلاعات به دیتابیس می‏گردد نیز صرفه‌جویی کنید چون پاسخ‌ها به صورت خودکار پردازش می‏شوند و نتایج آنها بلافاصله قابل مشاهده است.

۳- دقت بیشتر

با توجه به اینکه شرکت‌کنندگان در نظرسنجی پاسخ‌ها را مستقیما وارد سیستم می‌کنند میزان خطا در نظرسنجی‌های آنلاین به شدت کاهش می‌یابد. در روش‌های سنتی کارمندان مسئول وارد کردن دقیق و صحیح پاسخ‌ها هستند. باید به این نکته توجه داشت هرگاه فردی کار تکراری را انجام می‌دهد امکان رخ دادن خطای انسانی وجود دارد.

۴- تحلیل سریع

نتایج نظرسنجی‌های آنلاین در هر زمانی آماده تجزیه‌وتحلیل هستند. زمانی که نتایج را به صورت بلادرنگ ببینید قادر خواهید بود به سرعت عمل کنید، برای گزارش‌دهی نمودار ترسیم کنید، از داده‌ها خروجی بگیرید و نتایج را با دیگران به اشتراک بگذارید.

۵- استفاده راحت برای شرکت‌کنندگان

اکثر مردمی که به اینترنت دسترسی دارند ترجیح می‌دهد سوالات را به صورت آنلاین پاسخ دهند تا تلفنی. شرکت‌کنندگان در نظرسنجی‌های آنلاین می‌توانند هر ساعتی از روز که می‌خواهند به سوالات پاسخ دهند. حذف خودکار سوالات غیر مرتبط با شرکت‌کنندگان مورد دیگری است که موجب سهولت در پاسخ‌دهی می‎شود.

۶- استفاده راحت برای تحلیلگران

مزیت اصلی نظرسنجی‌های آنلاین برای تحلیلگران، افزایش بهره‌وری با صرفه‌جویی در وقت است. داده‌ها بلافاصله در دسترس است و می‌توان به سادکی آنها را وارد نرم‌افزارهای تخصصی آماری یا اکسل کرد تا اگر در آینده به جزیئات بیشتری نیاز بود به آنها رجوع شود.

۷- تغییر ظاهر آسان

نظرسنجی آنلاین فرصتی است که می‌شود برند خود را با آن در ذهن کاربر ثبت کنید و مزیت‌های خود را به آنها یادآوری نمایید. شما می‌توانید ظاهر نظرسنجی خود را، از نظر رنگ، فونت، تصویر و حتی آدرس اینترنتی، مطابق با سایت اصلی خود دربیاورید. بسیار مهم است که نظرسنجی شما از تمامی پلتفرم‌ها، مخصوصا موبایل، پشتیبانی کند به این ترتیب افراد بیشتری قادر به شرکت کردن در نظرسنجی شما خواهند بود.

۸- راستگویی بیشتر

تحلیلگران بازار یافته‌اند شرکت‌کنندکان مشارکت در نظرسنجی‌های آنلاین را به نظرسنجی‌های کاغذی یا تلفنی ترجیح می‌دهند و با جزئیات بیشتری به سوالات پاسخ می‌دهند. با طراحی و ارسال نظرسنجی‌های مرتبط و هدف‌گذاری شده، مردم پاسخ‌های صادقانه‌تری به سوالات می‌دهند.

۹- گزینش بیشتر

در نظرسنجی‌های آنلاین می‌توان از روش‌هایی استفاده کرد تا افراد شرکت‌کننده با جامعه هدف مد نظر شما مطابقت داشته باشند. با کمک این روش‌ها می‌توانید به یک مخاطب خاص مجموعه سوالات مرتبطی بدهید تا فقط به آنها پاسخ دهد.

۱۰- انعطاف بیشتر

در نظرسنجی‌های آنلاین می‌توان، بر اساس پاسخ‌های قبلی شرکت‌کنندگان، سوالات بعدی را تغیر داد یا حذف کرد. به این ترتیب می‎شود برای هر شرکت‌کننده‌ای، که در حال پاسخگویی به سوالات است، نظرسنجی به خصوصی طراحی کرد.

نظرسنجی‌های آنلاین انتخاب عالی برای افراد و ارگان‌هایی است که می‌خواهند پژوهش کنند. این روش وقت کمتری می‌‌گیرد، ارزان‌تر است، نتایج آن سریع‌تر مشخص می‏شود و می‌توانید داده‌ها را به برنامه‌های مختلف وارد کنید و، برای پاسخ به سوالات مهم، از آنها استفاده نمایید.

منبع

Share

مترجم و تولید کننده محتوا

نظرات

  1. […] بهبود عملکرد و برطرف کردن نقاط ضعف به شمل کمک می‌کنند. نظرسنجی‌های آنلاین مزایای قابل تأملی دارند که باعث می‌شود تحقیقات و بررسی‌های شما سرعت و کیفیت […]

  2. […] نظرسنجی‌های درون موبایلی، جمع‌آوری نظرات مصرف کنندگان را آسان می‌کند، کاری که در گذشته ماه‌ها به طول می‌انجامید. بازاریابان به دنبال کشف تمایلات کاربران برای اندازه‌گیری پتانسیل موفقیت یک ابتکار تازه هستند، حال یک راه مناسب برای جمع‌آوری این اطلاعات ارزشمند دارند. […]

  3. […] کسب و کارهای کوچک می‌شود. هرچند که با پیدایش و گسترش تحقیقات بازار و نظرسنجی های آنلاین عملا هزینه این نوع تحقیقات اولیه بیش از ۵۰٪ کاهش یافته […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *